Masopust 2023

18. února 2023

Masopust je v naší obci tradičním a významným folklórním svátkem, který je předzvěstí již blížícího se a toužebně očekávaného jara. Letos se průvod masek konal 18. února a navzdory menší účasti než v minulých letech, byl plný dobré nálady, zábavy a skvělého jídla i pití. Počasí již naznačovalo konec zimy a dopřálo nám krásný slunečný den, který občas narušoval jen chladný vítr.

Celkem se masopustu zúčastnilo 28 masek, které průvodem obcházelo v obci takřka dům od domu. Mezi maskami se objevili hasiči, kominíci a jiné profese, bílá paní, pan tau a další pohádkové bytosti. Největší úspěch ale sklidila trojce „dědků“ v podání E.H., Z.H. a H.V., které se svých rolí zhostily bravurně.

Jídlo a pití nechyběly ani letos. Bohaté občerstvení bylo připraveno u každého domu. Tradičními pochoutkami byly koblihy, masové klobásy, domácí uzené a sladké i slané zákusky. Všem patří velký dík za skvělou přípravu.

I když se na letošním masopustu sešlo méně lidí než v minulých letech, bylo stále patrné, že tradice jsou pro nás velmi důležité. Masopust je totiž nejenom příležitostí k zábavě, ale také k udržení a posilování tradičních hodnot, zvyků a dobrých sousedských vztahů.
Všem účastníkům děkujeme za příjemné odpoledne plné zábavy a již se těšíme se na další ročník.


RJ

Masopust 2023

18. února 2023